Wydarzenia

ROK 2016

koncert harfaKoncert Zimowy - 7 lutego, w świetlicy przy OSP, odbył się nastrojowy koncert z udziałem harfistki Jadwigi Tomczyńskiej oraz gitarzysty Maksa Ambroziaka.

ROK 2015

Koncert Noworoczny - po raz kolejny gościliśmy góralski zespół pieśni i tańca "Wierchy" z Milówki. Tym razem, poza kolędami i pastorałkami, mieliśmy okazję podziwiać tradycyjne pieśni i tańce górali żywieckich. Imprezę zakończyły wspólne tańce z przybyłymi mieszkańcami i władzami gminy Jelcz-Laskowice. Jak w poprzednim roku, można było skosztować świeżutkie oscypki.

 

dzień naukiDzień Nauki - spotkanie pod takim hasłem odbyło się 24 stycznia, w świetlicy wiejskiej. Program atrakcji był niezwykle bogaty – stanowiska z robotyki, gdzie główną atrakcją było lego WeDo i Lego Mindstorms oraz fascynujące pokazy robotów. Lego Sumo rozgrywały zawody, wzorowane na japońskich walkach sumo. Co godzinę odbywały się pokazy doświadczeń naukowych. Przez cały dzień można było uczestniczyć w warsztatach eksperymentalnych, pozwalających zmienić się w naukowców. Podczas zajęć każdy miał okazję samodzielnie przeprowadzić fascynujące eksperymenty z zakresu chemii, np. stworzyć bombę wodorową, pastę dla słoni, chemiczne świetliki oraz sztuczną krew czy płonącą pianę.

Organizatorem i głównym sponsorem imprezy była Fundacja „Elementarz” prowadząca szkołę podstawową w Wójcicach. Współorganizatorzy – sołectwo Wójcice oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

 

Cygański Wieczór - festyn zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach oraz Radę Sołecką Wójcic. Wśród atrakcji festynu odbyły się m.in. warsztaty tańca, wystawy strojów, czytanie cygańskich bajek oraz konkursy z nagrodami. Wieczorem uczestnicy festynu mogli posłuchać cygańskiej muzyki w wykonaniu teatru muzycznego "Terno".

 

Mikołajki - Święty Mikołaj jak co roku 6 grudnia obchodził swój szczególny dzień, który stał się okazją do przygotowania dla dzieci zabawy. Mikołajki to święto, które wpisało się w kalendarz wydarzeń sołectwa Wójcice. Tym razem mieliśmy okazję gościć grupę artystów z Brzegu, którzy wciągając dzieci w zabawne igraszki poprowadzili różnorodne zabawy. Były piosenki, tańce połamańce i śmiech, którymi zarażały bajkowe postacie: Kapitan Hook, Śnieżynka, no i oczywiście witany z wielką radością Shrek. Na zakończenie nastąpił ten oczekiwany moment, kiedy pojawił się Święty Mikołaj i wór pełen prezentów. Każde dziecko od najmniejszego do największego otrzymało okolicznościową paczkę i w ten sposób tradycji stało się zadość. Dziękujemy jeszcze raz gościom z pobliskiego Brzegu oraz rodzicom za przybycie ze swoimi pociechami i czekamy znów za rok. Sołtys i Rada Sołecka.

 

ROK 2014

wierchyKoncert Noworoczny - po raz pierwszy w Wójcicach gościliśmy góralski zespół pieśni i tańca "Wierchy". W wykonaniu górali z Milówki usłyszeliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wójcic i okolicznych miejscowości. Na koniec występu można było nabyć tradycyjne oscypki.

Wizyta Radia Wrocław - reportaż o wykorzystywaniu funduszy Unii Europejskiej w Wójcicach.

piknik militarny nagrodyPiknik Militarny - Akademia Survivalowo - Militarna Sebastiana "Szopena" Lipińskiego z Brzegu, atrakcje, pokaz broni, rozminowywanie, konkursy z nagrodami, strzelnica.

 

 

kowbojePiknik Kowbojski - jak co roku w sierpniu, Sołtys i Rada Sołecka zorganizowała kolejny rodzinny piknik tematyczny. Tym razem w stylu kowbojskim.

Przez jeden dzień w Wójcicach panowała aura dzikiego zachodu. Podczas imprezy, która odbyła się 3 sierpnia 2014 r. nie zabrakło defilady mieszkańców ulicami wsi, świetnej oprawy muzycznej zapewnionej przez zespół "Dixie Tiger Band", ujeżdżania byka, łapania konia na lasso, czy też prawdziwego Saloonu. Tego dnia w Wójcicach zdecydowanie przeważała westernowa atmosfera, która udzielała się wszystkim mieszkańcom.

 

wieniecNagroda za wieniec dożynkowy - Wieniec mieszkańców Wójcic zdobył drugie miejsce wśród najpiękniejszych wieńców powiatu oławskiego.

ROK 2013

Pasja - Sołtys i Rada Sołecka wsparli organizacyjnie i finansowo przedstawienie pasyjne przygotowane przez Księdza Proboszcza naszej parafii przy czynnym współudziale mieszkańców Wójcic.

5207da8c0649f_gdWioska Indiańska - Wioska indiańska w Wójcicach była wielką atrakcją wakacyjnego pikniku zorganizowanego przez Sołtysa i Radę Sołecką. Gwiazdą pikniku był zespół folklorystyczny pieśni i tańca indiańskiego „CATAWBA”. Członkowie kapeli pojawili się w Wójcicach w oryginalnych strojach. Przywieźli pięć dużych namiotów „Tipi”, dekoracje indiańskie i atrapę bizonicy. Jednym z wielu konkursów było dojenie bizonicy na czas. Całość programu przygotowanego przez zespół potrwała ponad 5 godzin. Zakończyła go nauka i pokaz tańca indiańskiego. Na temat pikniku można również poczytać tutaj: http://jelczlaskowice.naszemiasto.pl/artykul/wioska-indianska-czyli-wakacyjny-piknik-w-wojcicach,1961503,artgal,t,id,tm.html

 

ROK 2012

Droga Krzyżowa - Sołtys i Rada Sołecka wsparli organizacyjnie Drogę Krzyżową przygotowane przez Księdza Proboszcza naszej parafii przy czynnym współudziale mieszkańców Wójcic.

 

Piknik Rodzinny - niezwykła atrakcja dla dzieci - Mobilne Planetarium, przedstawienie dzieci świetlicowych, pokaz sprzętu wojskowego (jednostka z Brzegu), występ Studia Wokalnego Izabeli Smoleń, zespół ludowy Leszczynki.

 

EURO 2012 - wspólne oglądanie na remizie strażackiej, zmagań najlepszych, europejskich zespołów piłki nożnej podczas mistrzostw Europy 2012.

 

Festyn Sołecki - Gwardia Gryfa z Wrocławia (uczestnicy programu "Mam Talent"), przedstawienie dla dzieci "Piraci z Karaibów" w wykonaniu teatru muzycznego LOŻA, zespół ludowy "Świtezianie", występ solistek Studia Wokalnego Izabeli Smoleń.

 

TVP Wrocław w Wójcicach – nasza wieś miała przyjemność gościć Telewizję Wrocław. Staraliśmy się pokazać wszystko co najlepsze. Cały reportaż do obejrzenia tutaj: http://wroclaw.tvp.pl/8596555/22092012

 

ROK 2011

Majówka - piknik

Sołtys i Rada Sołecka zorganizowali imprezę plenerową z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Ognisko, przejażdżki bryczką, pochodnie.

 

Dzień Dziecka - piknik

Sołtys i Rada Sołecka zorganizowali imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Pośród licznych atrakcji dzieci mogły skorzystać z przejażdżki konnej oraz podziwiać pokaz akrobacji motocyklowych. Na pikniku pojawiły się również pojazdy Policji i Straży Pożarnej. Imprezę zwieńczyły popisy wokalne dzieci i dorosłych (karaoke).

 

Festyn Sołecki

Pokazy KENDO, Świtezianie. Gwiazda wieczoru.

 

Mikołajki

Wrocławski teatrzyk dla dzieci GARGULEC. Przedstawienie PINK i PUNK.

Obchody 70 - lecia Szkoły Podstawowej w WójcicachW najbliższą sobotę, 2 lipca 2016 r., świętować będziemy 70 - lecie naszej szkoły. Część...
Kolejne mecze EURO 2016 na świetlicyPo raz kolejny, Sołtys i Rada Sołecka Wójcic zapraszają do wspólnego oglądania meczy piłki nożnej Mistrzostw...
Zebranie Wiejskie, 8 kwietnia 2016Dnia 08.04.2016r. (piątek) o godzinie 17:30 w świetlicy odbędzie się ZEBRANIE WIEJSKIE mieszkańców Wójcic.Tematem...
Start! Witajcie w naszej stronie. Naszym celem jest przybliżenie Wam tych zdarzeń które już minęły, tych które dzieją się aktualnie i które...

SOŁECTWO UCZESTNICZY W INICJATYWIE „ODNOWY WSI DOLNOŚLĄSKIEJ”

dolny_slask     owd